III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek – Uroczystość św. Józefa.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z IV klatki.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Od dziś można kupić baranka wielkanocnego, pomagamy w ten sposób osobom biednym.

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot zawieszamy ze względu na zaistniałą sytuację do 29 marca.

5. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

6. W związku z zaistniałą sytuacją na terenie całej Polski wprowadza się ograniczenia jeśli chodzi o ilość wiernych na wszystkich Mszach świętych, w tym Pogrzebowych – liczba nie może przekroczyć 50 osób, dotyczy to również wszystkich nabożeństw takich jak Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa czy inne. Zachęcamy naszych Parafian do korzystania z różnego rodzaju mediów, w których będą transmitowane Msze święte i nabożeństwa. Na naszej stronie są zawsze na żywo Msze święte w niedziele i dni powszednie. Zapraszamy do odwiedzania w ciągu dnia kaplicy adoracji. Nie będzie Gorzkich Żali dziś i w następną niedzielę, również nie będzie wspólnej drogi krzyżowej, zachęcamy Parafian , aby indywidualnie odprawili sobie drogę krzyżową w domu lub w piątek w kościele w ciągu dnia, będzie kościół otwarty. O godz. 20.30 będziemy się duchowo łączyć wraz z Pasterzem naszej diecezji na wspólnej modlitwie różańcowej i koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji o opanowanie wirusa, o pokój wewnętrzny, za chorych, za służbę zdrowia i za zmarłych na skutek tej epidemii. Zapraszamy serdecznie wiernych do włączenia się w tą modlitwę. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie w tym do spowiedzi z całego życia. My kapłani jesteśmy do dyspozycji. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę zapraszamy na plebanię lub do zakrystii, aby ustalić godzinę spowiedzi.