V Niedziela Zwykła 09.02.2020

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – pamiętamy w modlitwie za chorych, cierpiących szczególnie z naszej parafii,
  • w piątek święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.
  • Dziś zbiórka do skarbony na Fundusz Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

 

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z III klatki.

 

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP.

 

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

5. Bracia Franciszkanie dziękują serdecznie za spotkanie w ubiegłą niedzielę w naszej wspólnocie , dziękują wszystkim, którzy złożyli ofiary albo zakupili różne pomoce modlitewne. Wszelkie ofiary będą przeznaczone jako pomoc misjom.

 

6. Organizujemy pielgrzymkę do Północnej Grecji – śladami św. Pawła w dniach od 16 do 22 sierpnia. Cena 900zł i 240 euro.  Zapisy i szczegóły w zakrystii u Ks. Marka. Jest już niewiele miejsc wolnych.

 

7. Dzieło Pomocy św. o. Pio składa podziękowanie dla naszej wspólnoty za udział w akcji „ Kadzidło – Twój dar dla ubogich”. Można się zapoznać z nim w gablocie.

 

8. W niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Organizatorzy tych uroczystości przygotowują karty wstępu dla wiernych dlatego już teraz prosimy zgłaszać chęć swego wyjazdu czy to indywidualnie czy z pielgrzymką. Zapisy w zakrystii do 15 marca.

 

9. Organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 13 do 19 maja 2020r. Cena 1950zł. plus 70 euro – przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500zł. Zgłoszenia do 23 lutego ze względu na olbrzymie zainteresowanie.

 

10. W czwartek po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i rodziców dzieci z klas trzecich.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia Boga.