Relikwie Franciszkanów Bł. Zbigniewa i Michała

W niedzielę 02.02. w Święto Ofiarowania Pańskiego zwane zwyczajowo “Matki Bożej Gromnicznej”, byliśmy świadkami instalacji w naszej świątyni relikwii I stopnia (szczątków ciał) Błogosławionych Męczenników z Paracioto bł. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz bł. Michała Tomaszka.

Uroczystość ta była wynikiem starań członków Grupy Modlitewnej  “Totus Tuus” działającej w naszej parafii.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Św. była okazja otrzymania relikwii II stopnia (szczątków przedmiotów) jak też nabycia pamiątek związanych z Błogosławionymi Męczennikami.

W tym miejscu warto przypomnieć, że bł. Zbigniew Strzałkowski oraz bł. Michał Tomaszek za swoją działalność misyjną i bezinteresowną pomoc zostali bestialsko zamordowani w dniu 9 sierpnia 1991 r. w Pariacoto przez terrorystów z Komunistycznej Partii Peru “Świetlisty Szlak”. 

Więcej o działalności obydwu błogosławionych możemy przeczytać na stronie internetowej: http://meczennicy.franciszkanie.pl/

Relikwie na co dzień będą przechowywane w gablocie z relikwiami w naszym kościele i będzie je można znaleźć pod numerem 30.