IV Niedziela Zwykła 02.02 2020

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w środę św. Agaty,
  • we czwartek św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • Za tydzień zbiórka do skarbony na Fundusz Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Braciom Franciszkanom z Krakowa – o. Dariuszowi Gaczyńskiemu i br. Janowi Hruszowiec za obecność w naszej wspólnocie w dniu, w którym modlimy się za osoby konsekrowane. Przybliżyli nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy- męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Bóg zapłać za relikwie tych błogosławionych, które dołączamy do grona innych świętych i błogosławionych, które już są w naszej świątyni.

Po każdej Mszy św. będzie można ucałować relikwie a przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia – czyli cząstki ich ubrań. Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za  otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Północnej Grecji – śladami św. Pawła w dniach od 16 do 22 sierpnia . Cena 900zł i 240 euro. Zapisy i szczegóły w zakrystii u Ks. Marka.

7. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • W poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • we wtorek katecheza dla dorosłych połączona z rozważaniem Słowa Bożego,
  • w środę i ministranci,
  • we czwartek Wspólnota Intronizacyjna NSJ, która prowadzi modlitwy przed Najświętszym Sakramentem,
  • w piątek Wspólnota Krwi Chrystusa,
  • w sobotę o 10.00 schola i KSM.

8. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych młodzież z KSM będzie rozprowadzała dalej chlebki przygotowane przez siebie, gdyż ostatnio zabrakło dla wszystkich chętnych.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek  miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się  na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Sylwester Augustyn.

Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.