III Niedziela Zwykła 26.01.2020

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek św. Tomasza z Akwinu,
  • w piątek św. Jana Bosko,
  • w niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św.,świece można nabyć w zakrystii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na wspólnotę sióstr Klarysek w Sandomierzu.
    Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – pamiętajmy w naszych modlitwach o osobach konsekrowanych szczególnie z naszej diecezji. Z racji Ofiarowania Pańskiego – Dzień Rodzicielskiego Aktu Poświęcenia swojego Dziecka Panu Bogu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z I klatki. Dziękuję Panu Antoniemu i innym osobom za uprzątnięcie dekoracji świątecznej, za poświęcony czas i pracę niech Bóg wszystkim wynagrodzi potrzebnymi łaskami.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy w każdy piątek do udziału w drodze krzyżowej o godz. 17.15.

4. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. Nowe egzemplarze gazety Dobre Nowiny.

5. W przyszłą niedzielę 02.02 będziemy gościć w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy- męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o 12.00  przekażą i zainstalują w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.

Po każdej Mszy św. będzie można ucałować relikwie a przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30 czerwca do 7 lipca. Celem głównym będzie wspólna i indywidualna modlitwa w miejscu, gdzie Bóg daje szczególne łaski wielu osobom. Cena 1100 zł.  Zapisy i szczegóły w zakrystii do 15 lutego. Wpłacamy zaliczkę 300 zł.

7. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

  • poniedziałek od 16.00

           ul Ks. Łagockiego – od Tarnowskiej Woli 1 kapłan po lewej od ul. Stalowskiej do ronda, drugi po prawej do ul. Kolejowej.

  • wtorek

          Ks. Łagockiego od ul. Kolejowej do Korczaka i Rodziny, które wcześniej nie mogły przyjąć kapłana z ważnych przyczyn, a teraz pragną, aby kapłan przyszedł z Bożym błogosławieństwem. Prosimy zgłosić z w zakrystii.

8. W środę o godz. 17.30 modlitwy prowadzone przez Grupę modlitewną o. Pio.
W sobotę zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszej Soboty Miesiąca. Kaplica adoracji od dzisiaj będzie otwarta codziennie do 22.00. Zapraszamy do odwiedzania Jezusa i kontemplacji Bożego Oblicza.

9. We wtorek zakończy się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Ze względu na Uroczystości, jakie nas czekają w następną niedzielę pozwolę sobie dziś krótko podsumować. Dziękujemy za otwarcie Waszych domów i swoich serc dla Chrystusa, który nawiedził rodziny, by umocnić wiarę i udzielić innych potrzebnych łask. Jest wiele do zrobienia w wielu rodzinach pod względem właściwych relacji z Bogiem i między sobą.  Trzeba nam wspólnie podjąć pewne działania, które poprawią obecny stan. Zwracamy się do Was Drodzy, którzy regularnie przychodzicie na Eucharystię, abyśmy wspólnie modlili się wzajemnie za siebie. Wykorzystajmy czas przygotowań do misji parafialnych uczestnicząc w nabożeństwach codziennych i niedzielnych, szczególnie zachęcamy do korzystania z kaplicy adoracji, aby polecać własne problemy i innych. Jezus odpowie jeśli będziemy prosić z wiarą i pokorą. Zapraszamy do wspólnot istniejących w parafii, aby zwiększyć aktywność i przyczynić się do wzrostu wiary. Życie mamy jedno, czasu mało, dlatego nie czekajmy i nie mówmy później, bo później to nigdy. Każdy z nas ma pewne predyspozycje, zdolności, ofiarujmy je dla innych. Zapraszamy z pomysłami na rozmowy, aby ten szczególny rok w naszej parafii nie został przez nas przespany, ale maksymalnie wykorzystany dla dobra całej naszej wspólnoty.  Prosimy rodziców, aby troszczyli się całościowo o swoje dzieci, szczególnie zwróćcie drodzy uwagę, aby przekazać dzieciom, młodzieży wiarę, bo w tym względzie nie jest dobrze. Zainteresujcie się  tym, jak dzieci spędzają czas, co robią w domach i poza domem, z kim się spotykają, jakie wartości są im wpajane. Zachęcamy do uczęszczania na Mszę św. w dni powszednie, szczególnie w pierwsze piątki i soboty miesiąca.  Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy i za poczęstunki. Dziękujemy ministrantom za pomoc. Przypominamy wszystkim, że działa parafialna strona internetowa – dziękujemy tym, którzy ją tworzą i dbają, aby była aktualna i przejrzysta. Można znaleźć na niej galerię zdjęć z różnych wydarzeń parafialnych jak też transmisję  Mszy świętej na żywo z naszej świątyni.

Zapraszamy do współpracy na tym odcinku.