List Ks. Proboszcza do Parafian

Drodzy Parafianie!

 

Matka Boża przebywa w każdym domu 24 godziny. Obraz wraz ze znajdującą się teczką przekazujemy w pokrowcu kolejnemu sąsiadowi, który zadeklarował chęć przyjęcia zgodnie z  załączoną  listą o godzinie 19.00. W dniu nawiedzenia Matki Bożej rodzina powinna być w kościele na Mszy św. i u Komunii św. jeśli nie ma przeszkód. Obraz umieszczamy na godnym miejscu , tak, aby cała rodzina miała dostęp. Niech to będzie dzień skupienia dla całej rodziny. Odłóżmy inne sprawy niekonieczne i spędźmy czas razem z Maryją, którą ten obraz symbolizuje. Ona chce z nami się spotkać sam na sam, aby wskazać nam drogę do nieba. W czasie modlitwy możemy wykorzystać teksty znajdujące się w teczce, ale niech będzie też rozważane Słowo Boże i chwile milczenia. Niech to będzie wyjątkowy czas dla całej rodziny. Miejmy świadomość, że jest z nami żywa i kochająca nasza najlepsza Matka. Podzielmy się z Nią radościami i smutkami. Potraktujmy Jej Nawiedzenie jako wyjątkowy czas w czasie Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego i w przeddzień misji parafialnych. Jeśli ktoś z danego bloku lub ulicy chciałby przyjąć obraz a nie jest na liście może to uczynić na końcu wpisując się na listę. W teczce znajduje się zeszyt pamiątkowy, jeśli ktoś chce wpisuje podziękowania i prośby do Matki Bożej. Jeśli do zakończenia nawiedzenia w danym bloku lub ulicy zostaje 5 dni, wtedy bardzo proszę zgłosić telefonicznie lub w kościele do kapłana, aby można przygotować plan nawiedzenia kolejnych bloków lub ulic.

 

Życzę wszystkim Parafianom głębokich przeżyć w czasie spotkań z Maryją, niech Ona prowadzi Was do Jezusa, niech wyprasza potrzebne dary, aby kiedyś zająć miejsce przygotowane dla nas w niebie.

 

Ks Proboszcz dziękuję za wszelką pomoc. Bóg Zapłać!