II Niedziela Zwykła 19.01.2020

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek św. Agnieszki,
  • w piątek św. Franciszka Salezego,
  • w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego – będziemy się modlić za osoby zakonne szczególnie pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania. W tym dniu będziemy przeżywać również Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019r. Starajmy się w tym dniu bardziej zainteresować Słowem Bożym w naszych rodzinach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z IV klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Fatimskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Niepokalanej.

4. Informujemy, że w naszym mieście jest możliwość pomocy dla uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. M.in. działa Klub Abstynencki AA Nasza znajdujący się w Przychodni JP II 16 – wejście od podwórza do piwnicy. W każdy czwartek odbywają się otwarte mitingi – czyli może na nie przyjść kto chce. Zachęcamy do korzystania z tych pomocy. Nic nam nie da ukrywanie tego problemu, bo to sprawia, że zło będzie się rozwijało. Jeśli w rodzinie jest taki problem to pamiętajmy, że pomocy potrzebuje cała rodzina i jeśli uzależniony nie jest zainteresowany, to przynajmniej inni mieszkający w tym domu powinni skorzystać z fachowej pomocy. Wielu tragedii można by uniknąć, gdyby domownicy znali mechanizmy tej choroby i pozwolili sobie pomóc.

5. Dziś spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 17.00 dla Rycerzy Kolumba.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorje w dniach od 30 czerwca do 7 lipca. Celem głównym będzie wspólna i indywidualna modlitwa w miejscu, gdzie Bóg daje szczególne łaski wielu osobom. Cena 1100 zł.  Zapisy i szczegóły w zakrystii do 15 lutego.

7. Bóg zapłać tym, którzy otworzyli drzwi i swoje serca dla kolędników misyjnych, złożyli ofiary dla dzieci w Amazonii. Bóg zapłać Parafianom, którzy wspomagają regularnie naszą wspólnotę ofiarami na tacę i indywidualnie. Niech Bóg wszystkim wynagradza stokrotnie.

8. Po Mszy św. młodzież z KSM będzie rozprowadzać domowe chlebki, za dobrowolną ofiarę. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Balu Diecezjalnego dla będących w tej wspólnocie.

 9. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

 

  • poniedziałek od 16.00

1 kapłan – Sienkiewicza od Ks Łagockiego, Piwna

2 kapłan – Spółdzielcza – domy i 1

  • wtorek od 16.00

1 kapłan – Orkana

2 kapłan – Spółdzielcza 1a

  • środa od 16.00 :

1 kapłan – Mała, Willowa,

2 kapłan – Konopnicka, Zielona

  • czwartek od 16.00 :

1 kapłan – Wczasowa, Spacerowa

2 kapłan – Cicha, Krótka, Boczna

  • piątek od 16.00

1 kapłan –  Zarzecze – pierwsze 15 domów od początku

2 kapłan – Słoneczna

  • sobota  od 9.00 :

Dalszy ciąg ul. Zarzecze