Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020

1. W liturgii kościoła wspominamy:

 • w piątek św. Antoniego.
 • W dniach 18-25 stycznia będzie miał miejsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego tematem są słowa: „Życzliwymi bądźmy”. Życzliwość między innymi wyraża się w otwartości na innych, a w sposób szczególny na naszych braci i siostry w Chrystusie złączonych z nami przez chrzest. Głównym wydarzeniem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie spotkanie w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu 24 stycznia o godz. 18.15, podczas którego pomodlimy się, a jednocześnie będziemy mieli możliwość wysłuchania Kameralnego Chóru Męskiego kościoła prawosławnego parafii św. Jana Klimaka z Warszawy pod dyrekcją prof. Włodzimierza Wołosiuka. Będzie to również okazja do spotkania ze sztuką ikonograficzną, która łączy katedrę sandomierską z tradycją wschodniego chrześcijaństwa. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych wyznań. Serdecznie zapraszamy oraz zachęcamy do włączenia się w obchody modlitwy o jedność Chrześcijan.
 • Dzisiaj zakończenie okresu Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły i będzie trwał do środy popielcowej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z III klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

4. Dziś od godziny 13.00 wyruszą na teren naszej parafii 2 grupy kolędników misyjnych, którzy będą zbierać ofiary dla dzieci w Amazonii. Są planowane do
odwiedzenia mieszkańcy następujących ulic: Szpitalna, Skargi, Piwna, Sosnowa, Witosa, Zybury, Stawowa, Jagodowa, Wojska Polskiego, Tetmajera, Orkana, Sienkiewicza, Kręta, Krucza,, Sowia, Górska, Podgórze, jeśli czas będzie dobry, to mogą zostać nawiedzone ulice po drugiej stronie ul. Łagockiego – Olchowa, Słoneczna, Kilińskiego, Robotnicza,, Kolejowa, Boczna, Cicha, Krótka.

5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

 • poniedziałek od 16.00
  1 kapłan – Kościuszki 110,potem Szpitalna i Skargi, 2 kapłan – Korczaka, Sosnowa
 • wtorek od 16.00:
  1 kapłan – Kościuszki 108, 2 kapłan – Kilińskiego od Ks. Łagockiego do Konopnickiej
 • środa od 16.00:
  1 kapłan – Olchowa, Robotnicza, 2 kapłan – Kilińskiego od Konopnickiej do Wczasowej
 • czwartek od 16.00:
  1 kapłan – Ogrodowa i Kolejowa po prawej idąc od torów, 2 kapłan – Tetmajera po lewej i Jagodowa
 • piątek od 16.00:
  1 kapłan – Dębowa i Kolejowa po lewej idąc od torów, 2 kapłan – Tetmajera po prawej i Witosa
 • sobota od 9.00:
  1 kapłan – Podgórze i ulice boczne od ul. Ks. Łagockiego, 2 kapłan – Wojska polskiego, Stawowa i Zybury

6. 19 stycznia w niedzielę KSM będzie rozprowadzać domowe chlebki, za dobrowolną ofiarę. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Balu Diecezjalnego.