II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 05.01.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

 • Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Osoby z grupy o. Pio po Mszach świętych będą rozprowadzały poświęcone kadzidełko i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.
  Orszak Trzech Króli
  wyruszy z naszej świątyni jutro po Mszy św. o godz. 12.00 pod Dom Kultury, gdzie będzie wspólna modlitwa i śpiewanie kolęd a także coś na gorąco do zjedzenia. Zapraszamy do wzięcia udziału całymi rodzinami, aby przekazywać dzieciom te piękne tradycje chrześcijańskie.
  W tym dniu można złożyć do
  skarbony z napisem – Pomoc dla szkoły ofiarę na projekt Caritas Polska „ Szkoła Szkole” tym razem dla Szkoły Podstawowej w Syrii.
 • Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 32 z II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy gościć w naszej wspólnocie chór Cantate Domino z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

 • wtorek od 16.00
  Kościuszki 12 – 1 kapłan -od pierwszej klatki, 2 kapłan – od ostatniej klatki, 3 kapłan – Żeromskiego i Kościuszki 13
 • środa od 16.00 :
  ul. Szkolna 1 – 1 kapłan od I klatki, 2 kapłan Szkolna 2 od I klatki, 3 kapłan JP II 26 – 2 pierwsze klatki
 • czwartek od 16.00 :
  1 kapłan – Szkolna 3 od I klatki, 2 Kapłan – JP II 26- pozostałe klatki i 3 kapłan – JP II 28 od I klatki
 • piątek od 16.00 :
  1 kapłan – JP II od 30 od I klatki, 2 kapłan – JP II 32 od I klatki, 3 kapłan – JP II 34 – 2 pierwsze klatki
 • sobota od 9.00 :
  1 kapłan – JP II 34 – 2 pozostałe klatki, 2 kapłan – JP II 36, 3 kapłan – Kościuszki 106

5. Jutro spotkanie opłatkowe po Mszy św. o godz. 17.00 dla Wspólnoty Intronizacyjnej, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Koła Przyjaciół WSD.

6. Dziś o godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe dla Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. Informujemy osoby, które się zapisały na nocne czuwanie na Jasną Górę z 12 na 13 stycznia, że wyjazd będzie 12 stycznia w niedzielę o godz. 15.00 z parkingu pod kościołem.

8. 12 stycznia w niedzielę od godziny 13.00 wyruszą na teren naszej parafii 2 grupy kolędników misyjnych, którzy będą zbierać ofiary dla dzieci w Amazonii. Są planowane do odwiedzenia mieszkańcy następujących ulic: Szpitalna, Skargi, Piwna, Sosnowa, Witosa, Zybury, Stawowa, Jagodowa, Wojska Polskiego, Tetmajera, Orkana, Sienkiewicza, Kręta, Krucza, Sowia, Górska, Podgórze, jeśli czas będzie dobry, to mogą zostać nawiedzone ulice po drugiej stronie ul. Łagockiego – Olchowa, Słoneczna, Kilińskiego, Robotnicza, Kolejowa, Boczna, Cicha, Krótka.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Zofia Buras, Władysław Żmuda i Karolina Serafin.
Módlmy się w ich intencji: Wieczny
odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.