Podsumowanie 2019 roku

Zakończenie roku 2019

1. Ochrzczonych – 36 dzieci
2. Sakrament małżeństwa – 17 par
3. Zmarłych – 33 osób
4. Chorzy – 35 osób
5. I Komunia św. – 39 dzieci
6. Bierzmowanych – 48 osób

7. Przy okazji kończącego się roku składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim moim współpracownikom : Ks. Prałatowi, Ks. Markowi i Ks. Michałowi, Panu Antoniemu i Panu Wojciechowi. W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją co to znaczy troszczyć się o potrzeby parafii, w której żyjemy.

Dziękuję za współpracę i życzliwość wielu Parafian, którzy bezinteresownie pomagają w różnych sprawach wykorzystując swoje talenty i umiejętności dla dobra całej naszej wspólnoty.

Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary na tacę i indywidualnie, dzięki temu parafia funkcjonuje prawidłowo i mogą być wykonywane różne prace potrzebne naszej wspólnocie.

Dziękuję tym, którzy należą do wspólnot parafialnych i proszę innych do zaangażowania się na różnych płaszczyznach życia parafialnego.

Dziękuję tym, którzy przez cały rok sprzątali i dekorowali świątynię, pracowali przy kościele, i w inny sposób włączali się w życie parafii. Liczę na dalszą współpracę i wzięcie odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za prowadzenie strony parafialnej z czego mogą korzystać Parafianie.

Mam świadomość, że ważniejsze są sprawy duszpasterskie, aby parafia żyła i się rozwijała, dlatego będziemy kontynuować działania zmierzające do rozwoju duchowego naszej wspólnoty.

Będziemy kontynuować spotkania z rodzicami dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, katechezy dla narzeczonych, rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone, katechezy dla dorosłych. Dołóżmy starań, aby bardziej zaangażować się w te wspólnoty, a na pewno parafia będzie żywa i jednocześnie wpłynie to pozytywnie na jakość naszego życia.

W tym roku najważniejsze wydarzenie to Misje Parafialne, które mają pomóc wszystkim, którzy zechcą skorzystać w nawiązaniu osobowej relacji z Jezusem. Temu służą przygotowania m.in. w każdą niedzielę o godz. 16.00 różaniec, peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi do naszych rodzin, rekolekcje wielkopostne.

Czuwanie na Jasnej Górze dla całej parafii z 5 na 6 czerwca, odmawianie różnica codziennie, droga krzyżowa w każdy piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu w każdym dniu i nocne w pierwsze czwartki miesiąca. Zachęcamy, by włączyć się w te działania a na pewno zobaczymy owoce naszej modlitwy i poświęcenia na różnych płaszczyznach życia parafii.

8. W tym roku zostały wykonane prace :

– remont mieszkań wikariuszowskich
– remont salek i kuchni w piwnicy plebani
– przygotowanie kaplicy adoracji
– pomalowanie zakrystii i korytarza przy bocznym wejściu do kościoła
– dokończenie ogrodzenia od strony dzwonnicy
– zainstalowanie lampy oświetlającej kościół

9. Zamierzenia na nowy rok :

– wymiana drzwi w kościele na aluminiowe
– wymiana okien w piwnicy kościoła
– instalacja zakupionych organ z Anglii

Z pomocą Pana Boga i wiernych naszej parafii jest możliwe, że te zamierzenia zrealizujemy.

Na Nowy Rok Wasi Duszpasterze składają Wam najpiękniejsze życzenia. Niech Bóg udziela tego wszystkiego, co jest każdemu potrzebne do zbawienia. Wszystkim życzymy pełnego otwarcia się na łaskę Bożą i każdego dnia oddawania jakiejś cząstki czasu dla Boga. Niech Nasza Królowa prowadzi nas na spotkanie z Jezusem.

Szczęść Boże w Nowym Roku 2020 !