I Niedziela Adwentu 01.12.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Franciszka Ksawerego,
  • w sobotę św. Ambrożego.
  • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – na Mszy św. o 12.00 zostaną poświęcone cudowne medaliki i przekazane dzieciom klasy III.
  • Każdego roku od godz. 12.00 do 13.00 jest praktykowana w wielu kościołach Godzina łaski, która została zapowiedziana przez Maryję w prywatnych objawieniach. Matka Boża obiecuje szczególne łaski tym, którzy tę godzinę spędzą na Adoracji lub jeśli nie mogą na modlitwie w domu. W tym roku spędzimy ją na Mszy św.
  • W przyszłą niedzielę – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do skarbony z napisem – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 15 grudnia do wtorku. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego daru rekolekcji i pojednało się z Bogiem. Program będzie zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej. Zaplanujmy tak czas, aby być w każdym dniu na rekolekcjach. Spowiedź adwentowa odbędzie się w sobotę 21 grudnia.

3. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz. 6:30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
Dzieci prosimy, by przychodziły z lampionami. Zapalamy je na początku, następnie idziemy w procesji do ołtarza i trzymamy zapalone do śpiewu Chwała na wysokości Bogu. W czasie rorat dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi postanowieniami adwentowymi i składają je na tacę, która będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła. Na końcu Mszy św. spośród nich będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień. Dzieci otrzymają również plansze na których będą przyklejały kolejne obrazki z poszczególnych dni adwentu. Prosimy rodziców o pomoc dzieciom, aby przybyły do kościoła.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z I klatki.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

7. Spotkania formacyjne dla poszczególnych wspólnot w stałych terminach.

8. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. s. Faustyny.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.
W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I
sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

10. Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie informuje, że rozpoczęło się wydawanie skierowań na żywność pochodzącą z Banku Żywności. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami w gablocie.

11. Dziś rozpoczynamy Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Będą temu wydarzeniu towarzyszyły różne inicjatywy, o których będziemy informowani.
Dziś w czasie adoracji
będziemy wynagradzać Bogu za grzechy przeciwko znieważaniu Eucharystii a kontynuacja będzie w I piątek miesiąca. Kto może niech pości lub inne wyrzeczenia podejmie w tej intencji w tym dniu. W naszej wspólnocie zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy peregrynację Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. W każdym bloku i na każdej ulicy będzie zrobiona lista chętnych rodzin i osób samotnych i będziemy przejmowali od siebie obraz o godz. 19.00.
Zachęcamy wcześniej do skorzystania ze spowiedzi a w dniu nawiedzenia do przeżycia najpierw Eucharystii i Komunii św. aby z czystym sercem modlić się wypraszając potrzebne łaski dla swoich rodzin i innych. Dlatego prosimy chętne osoby z bloków i ulic z domami jednorodzinnymi, które chciałyby przejść i zapytać rodziny, kto sobie życzy przyjąć obraz o zgłoszenie się w zakrystii. Chodzi o to, by jak najwięcej rodzin przyjęło ten dar od Matki Bożej. Obraz będzie przenoszony w pokrowcu, będzie dołączona do niego teczka z modlitwami, z których możemy skorzystać i zeszyt pamiątkowy, w którym możemy wpisywać podziękowania i prośby do Matki Bożej. Rozpoczniemy od ulicy Kościuszki 1. Zapraszamy jutro pierwszą chętną rodzinę z tego bloku po obraz po Mszy świętej wieczornej.

12. Bóg zapłać osobom, które przygotowały dekorację adwentową, dziękujemy Parafianinowi za zainstalowanie lamp przed wejściem do kościoła i za dbanie o to, by światła wokół kościoła były sprawne.

13. Wracamy do przyjmowania Komunii św. na klęcząco w dni powszednie i w niedziele, aby w ten sposób okazać większe uniżenie przed Bogiem Żywym. Ci, którzy nie mogą klękać przyjmują na stojąco.