XXXII Niedziela zwykła 10.11.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro św. Marcina,
we wtorek św. Jozafata,
w środę pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna.
Dziś możemy wrzucić do skarbony ofiarę jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z II klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W gablocie jest zamieszczone ogłoszenie o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 30 listopada w sobotę koszt ok. 50zł. Zapisy w zakrystii.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes. Różaniec odmawiamy na przemian, czyli Róża zaczyna pierwszą część , odpowiadają osoby będące w kościele i następny dziesiątek odwrotnie. Zapraszamy Parafian do licznego udziału. Sami w ten sposób będziemy dojrzewać w wierze i innym pomożemy.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
w środę
ministranci o godz. 17.15 lektorzy a po Mszy św. pozostali i spotkanie Rycerzy Kolumba,
w czwartek rodzice dzieci klas trzecich i rodzice kandydatów do bierzmowania,
w sobotę o godz.
10.00 schola a o 11.00 KSM,
w następną niedzielę wieczór uwielbienia po Mszy o godz.
17.00.

7. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w czwartek o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 10.30.

8. Nowodębskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w dniu 11 listopada. Program uroczystości jest na plakatach. O godz. 9.40 w kościele Podwyższenia Krzyża koncert Orkiestry Dętej, o 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, o 11.00 plac majora Gryczmana – Uroczystość Państwowa, o 14.00 – park nad zalewem – marsz i bieg „ Niepodległości” i o 17.00 koncert „Moniuszko – 200 lat”. W naszej świątyni będziemy modlić się za Ojczyznę w sposób szczególny na Mszy św, o godz. 18.00.

9. Dziś o godz.15.00 odbędzie się poświęcenie odnowionej kapliczki, która znajduje się na drzewie na ul. Kościuszki – mostek na Bystrzyku. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
Natomiast w za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcona kaplica
adoracji i po raz pierwszy zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament. Adoracja będzie możliwa w dni powszednie po Mszy św. rannej do godz. 20.00 wieczorem a w niedzielę i Uroczystości od 13.00 do 20.00. Wejście będzie tylko od zakrystii, drzwi na kościół będą zamknięte. W czasie Mszy św. wszyscy powinni być na kościele a nie w kaplicy, bo ważny jest kontakt wzrokowy z Jezusem Eucharystycznym. Matka Boża prosi, aby się przygotowywać do Mszy św. i po Mszy św. robić dziękczynienie, będzie to możliwe w naszej świątyni dzięki tej kaplicy. Dziękuję wszystkim za ofiary składane na tacę i indywidualnie na organy i na kaplicę adoracji.

10. W dniu 20 października odbyło się coroczne liczenie wiernych.
Wszystkich w kościele było 1120 w tym mężczyzn 415 i 705 kobiet. U komunii było 111 mężczyzn i 251 kobiet. Biorąc pod uwagę ogólną liczbę Parafian ok 4500 daje to niecałe 30 %. W stosunku do roku ubiegłego nie ma postępu. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby ta liczba się zwiększyła. Temu mają służyć Msze św., adoracje, spotkania wspólnot i zbliżające się misje parafialne. Módlmy się wzajemnie za siebie, abyśmy dawali dobry przykład swoim życiem, to najbardziej przekonuje tych, którzy z różnych przyczyn zrezygnowali ze Mszy św. Dziękuję Rycerzom Kolumba za skorzystanie z monitoringu i policzenie wiernych.

11. Czego szukasz w swoim życiu? Za czym tak gonisz? Daj sobie szansę i zwolnij! Weź udział w „Warsztatach męskiej duchowości” w WSD Sandomierz, które odbędą się w dniach 29.11 – 1.12 2019r. Można się skontaktować z nami telefonicznie: 508 361 960. Ostatni dzień zgłoszeń to 26 listopad. Jezus szuka Ciebie!

12. W dniach 15,16,17.19.20 listopada w kinie w Domu Kultury w Nowej Dębie będzie wyświetlany film pt. „ Nieplanowane”, który ukazuje klimat kliniki aborcyjnej, dramat kobiety decydującej się na zabicie swojego dziecka oraz modlitewny szturm osób walczących w obronie życia poczętego. Ten film powinien obejrzeć każdy, kto ukończył 16 rok życia.

13. Dzieci i młodzież będących w kościele prosimy o podejście po Mszy św. do drzwi prowadzących do kaplicy – Ks. Michał będzie rozdawał niespodzianki i wyjaśni co z tym należy zrobić.