XXXI Niedziela zwykła 03.11.2019

jutro św. Karola Boromeusza,
sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
Za tydzień możemy wrzucić do skarbony ofiarę jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z I klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. W gablocie jest zamieszczone ogłoszenie o pielgrzymce na Jasną Górę organizowaną przez Ruch Rodzin Nazaretańskich. Odbędzie się 30 listopada w sobotę koszt ok. 50zł. Zapisy w zakrystii.

5. Od poniedziałku 4 listopada rozpoczynamy tygodniowe dyżury Róż Różańcowych. Osoby z danej róży będą odpowiedzialne za prowadzenie różańca w danym tygodniu na pół godziny przed Mszą św. Kolejność będzie podana w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej. Główna intencja – przygotowanie do Misji parafialnych, powołanie do służby Bożej i bieżące intencje.
Natomiast w każdy piątek będzie prowadzona droga
krzyżowa w tych samych intencjach przez grupę o. Pio lub inne wspólnoty. Zapraszamy Parafian do licznego udziału. Sami w ten sposób będziemy dojrzewać w wierze i innym pomożemy.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
środę ministranci o godz. 17.15 lektorzy a po Mszy św. pozostali,
w sobotę o
godz. 10.00 schola a o 11.00 KSM.

7. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.30. Od 1 do 8 listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych.

8. Nowodębskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w dniu 11 listopada. Program uroczystości jest na plakatach. O godz. 9.40 w kościele Podwyższenia Krzyża koncert Orkiestry Dętej, o 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, o 11.00 plac majora Gryczmana – Uroczystość Państwowa, o 14.00 – park nad zalewem – marsz i bieg „ Niepodległości” i o 17.00 koncert „Moniuszko – 200 lat” – odbiór biletów w SOK-u od 4 listopada. W naszej świątyni będziemy modlić się za Ojczyznę w sposób szczególny na Mszy św, o godz. 18.00.

9. W następną niedzielę o godz.15.00 odbędzie się poświęcenie odnowionej kapliczki, która znajduje się na drzewie na ul. Kościuszki – mostek na Bystrzyku. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

10. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Adoracja 24-godzinna rozpocznie się się w czwartek po Mszy św. Lista do zapisania się na konkretną godzinę jest wyłożona, prosimy się zapisywać. Zachęcamy do licznego udziału w tej adoracji- to najpiękniejsze spotkanie z Bogiem, Który nas kocha i czeka na nas, aby obdarować nas potrzebnymi łaskami.

11. Czego szukasz w swoim życiu? Za czym tak gonisz? Daj sobie szansę i zwolnij! Weź udział w „Warsztatach męskiej duchowości” w WSD Sandomierz, które odbędą się w dniach 29.11 – 1.12 2019r. Można się skontaktować z nami telefonicznie: 508 361 960. Ostatni dzień zgłoszeń to 26 listopad. Jezus szuka Ciebie!

12. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu przestrzega, aby zachować szczególną ostrożność w sezonie grzewczym i dokonać przeglądu systemów grzewczych oraz zainstalować czujniki dymu i czadu, który może być bardzo niebezpieczny. W gablocie są plakaty na ten temat.