XXX Niedziela zwykła 27.10.2019

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
jutro święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
w  piątek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. jak w każdą niedzielę, Msza św. i procesja na cmentarzu o godz. 14.00.
W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
Pomimo zmiany czasu nie zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w dni powszednie, będzie na stałe o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z IV klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Nowe egzemplarze „Dobrych Nowin”.

4. Można zamawiać przez internet płyty z rozważaniami biblijnymi Ewangelii przypadającej na poszczególne niedziele w roku pt. „Nowa Jakość Życia”. Jest to piękne opracowanie z filmami i świadectwami osób. Możemy bardziej zrozumieć tekst niedzielnej Ewangelii. Można samemu zamówić lub jeśli ktoś pragnie u ks. proboszcza. Komplet liczy 189 odcinków w sumie 38 godzin. Cena 350 zł. Przez internet zamawiamy wpisując w wyszukiwarkę Nowa Jakość Życia i tam się pojawią szczegóły.

5. Od poniedziałku 4 listopada rozpoczynamy tygodniowe dyżury Róż Różańcowych. Osoby z danej róży będą odpowiedzialne za prowadzenie różańca w danym tygodniu na pół godziny przed Mszą św. Kolejność będzie podana w ogłoszeniach, w gablocie i na stronie internetowej. Główna intencja – przygotowanie do Misji parafialnych, powołanie do służby Bożej i bieżące intencje. Natomiast w każdy piątek będzie prowadzona droga krzyżowa w tych samych intencjach przez grupę o. Pio lub inne wspólnoty. Zapraszamy Parafian do licznego udziału. Sami w ten sposób będziemy dojrzewać w wierze i innym pomożemy.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
w środę ministranci,
w czwartek o godz. 16. 45 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Intronizacji NSJ,
w sobotę o godz. 10.00 schola a o 11.00 KSM.
Dziś spotkanie osób, które się oddały całkowicie Bogu przez Maryję.

7. Przez cały miesiąc listopad będziemy pamiętali w modlitwach w intencji naszych zmarłych, po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy lub na tacę. Msza święta wypominkowa będzie odprawiona 1 XI na cmentarzu o godz. 14.00 i 3 listopada w niedzielę o 10.30. Od 1 do 8 listopada jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za zmarłych. Aby skorzystać z tej łaski należy spełnić zwykłe warunki – łaska uświęcająca, nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencjach Ojca św. Dlatego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w tych dniach, codziennie pół godziny przed Mszą św.

8. Od 1 listopada w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze. Ten film powinien zobaczyć każdy.

9. Bal dla małżonków połączony ze Mszą św. nie odbędzie się ze względu na brak zainteresowania.

10. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość Wszystkich świętych prosimy do spowiedzi przystępować od poniedziałku pół godziny przed Mszą św. Do chorych udamy się wyjątkowo w I sobotę miesiąca od godziny 10.30. W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

11. Czego szukasz w swoim życiu? Za czym tak gonisz? Daj sobie szansę i zwolnij! Weź udział w „Warsztatach męskiej duchowości” w WSD Sandomierz, które odbędą się w dniach 29.11 – 1.12 2019r. Szczegóły w karcie uczestnika, którą zamieszczamy poniżej. Można się skontaktować z nami telefonicznie: 508 361 960. Ostatni dzień zgłoszeń to 26 listopad. Jezus szuka Ciebie!