XXIX Niedziela zwykła 20.10.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu,
w piątek św. Jana Pawła II.
Dziś
rozpoczyna się Tydzień Misyjny – taca przeznaczona będzie na misje.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 26 z III klatki.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Dzieło Pomocy św. o. Pio składa podziękowanie dla Parafii MBKP w Nowej Dębie za przeprowadzenie zbiórki odzieży na rzecz osób bez domu. Dziękujemy za otwartość serca i wrażliwość okazaną najuboższym – niech Bóg wynagrodzi Wasze dobro.

5. Dziś gościmy w naszej Parafii Zespół „Taruta” z Ukrainy. Dziękujemy im za wspólną modlitwę i krótki koncert, a także włączenie się w liturgię.

6. Zapraszamy na spotkania:
w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
w
środę KSM i ministranci,
w czwartek o godz. 16. 45 adoracja Najświętszego
Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Intronizacji NSJ,
w sobotę o godz.
10.00 schola.
Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się wieczór
uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o modlitwach w intencji zmarłych zamawiając Msze św., pisząc imiona w wypominkach – karteczki można zabrać ze stolika. Za zmarłych, których wypiszemy w wypominkach będzie odprawionych 8 Mszy św. w listopadzie, cztery w niedziele i 4 na tygodniu. Przez cały listopad po Mszach świętych będziemy wyczytywać imiona zmarłych i będziemy się modlić. Jeśli ktoś chce na konkretny dzień prosimy zaznaczyć to na kartce. Kartki wypominkowe składamy do skarbony umieszczonej koło chrzcielnicy lub na tacę.

8. Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie oraz ZUS w Tarnobrzegu serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjno- edukacyjne z okazji Dnia Seniora w dniu 24 X o godz. 10.00 w Domu Kultury w Nowej Dębie. Szczegóły w gablocie.

9. Przypominamy o zapisach na bezalkoholowy bal dla małżonków. Uroczystość rozpocznie się 8 lutego w sobotę Mszą św. o godz. 18.00 w kościele w intencji par małżeńskich z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Koszt od jednej pary wynosi 250zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do końca października. Wpłacamy zaliczkę 100 zł. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie przyjęta pozytywnie i dojdzie do skutku.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i indywidualnie na organy i tabernakulum do kaplicy adoracji. W najbliższym czasie będzie to tabernakulum zainstalowane i rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu codziennie.

11. Dziś młodzież KSM będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione różańce. Cena minimalna 10 zł. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na organizację Diecezjalnego Balu Karnawałowego KSM, który odbędzie się 15. lutego w Nowej Dębie. Wezmą w nim udział osoby należące do KSM z naszej parafii.

12. W naszych szkołach jest prowadzona akcja” Misja opatrunek dla Zambii”. Pragniemy przekazać pomoc materialną dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego szpitala Katondwe w Zambii. Zbieramy bandaże, plastry, kompresy, gazę, rękawiczki jednorazowe. Prosimy rodziców o pomoc w tej sprawie. Akcja trwa do 15 listopada.

13. W dniach 18,19, 20, 22, 23 X w kinie w Domu Kultury wyświetlany jest film pt. „Tajemnica o. Pio”.

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Hieronim Wolski, Antoni Serafin i Jan Paluszek, którego pogrzeb będzie dziś o godz. 14.00. Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.