XXII Niedziela zwykła 01.09.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek św. Grzegorza.
Jutro
Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00 – zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Bocznej i Kilińskiego numery nieparzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kilińskiego numery parzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Ojcowie Oblaci na Świętym Krzyżu zapraszają na coroczny odpust ku czci Podwyższenia Krzyża od 08 września do 15.
Główna suma odpustowa
odbędzie się 14 września o godz. 12.00 pod przewodnictwem Pasterza nasze diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Szczegóły w gablocie.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek
zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy biorą odpowiedzialność za funkcjonowanie parafii za wszelką pomoc dziękujemy, za składanie ofiar na tacę i indywidualnie m.in. na organy.

7. Uroczyste obchody 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej rozpoczną się dziś o godz. 14.30 przed SOK a o godz. 16.00 na cmentarzu Komunalnym odbędzie się Msza św. Polowa za poległych w czasie II Wojny Światowej.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

8. XVI Piesza Pielgrzymka z Sandomierza do Sulisławic wyruszy w sobotę 7 września.
Początek o godz. 7.30 Mszą św.
w Bazylice Katedralnej. Jesteśmy zaproszeni do wspólnego pielgrzymowania.

9. W związku z ponownym pojawieniem się prób oszukania starszych ludzi na tzw. „wnuczka” lub „policjanta” poprzez wyłudzania pieniędzy Komisariat Policji w Nowej Dębie informuje, że w przypadku otrzymania telefonu gdzie w rozmowie dzwoniąca osoba przedstawia się jako wnuczek lub syn albo policjant i prosi o pieniądze w znacznej ilości sugerujemy, aby taką prośbę potwierdzić w rodzinie i nie przekazywać żadnych pieniędzy obcym osobom podających się za znajomych.
Prosimy, aby każdy taki przypadek zgłaszać Policji pod nr telefonu 112 lub 15 846087.

10. Spotkanie popielgrzymkowe dla osób, które pielgrzymowały pieszo na Jasną Górę odbędzie się w następną niedzielę w Dzikowcu o godz. 15.00.

11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Wiesław Serafin.
Módlmy się w Jego intencji – wieczny odpoczynek racz
Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.