XXI Niedziela zwykła 25.08.2019

jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej- Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
we wtorek św. Moniki,
w środę św. Augustyna,
we czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Cichej i Krótkiej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Bocznej i Kilińskiego numery nieparzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Są nowe numery „Dobrych Nowin”.

4. Gratulujemy osobom z Koła Gospodyń – Osiedle Dęba za zajęcie I miejsca w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy w naszej Gminie.
Delegacja
z naszej wspólnoty uda się z tym wieńcem na diecezjalne obchody dożynkowe, które odbędą się 8 września w Opatowie. Życzymy dalszych sukcesów w innych dyscyplinach. W związku z powyższym nasze dożynki parafialne ustalamy na 1 września o godz. 10.30.

5. Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w VI Rajdzie Rowerowym „ Burza” dla uczczenia poległych żołnierzy Armii Krajowej w Akcji Burza oraz 80-rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Początek 31 sierpnia o godz. 9.00 na
parkingu przy naszym kościele.

6. W 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej z inicjatywy Rycerzy Kolumba zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
Modlitwa rozpocznie się pod Krzyżem przy ul. Kościuszki o godz.
19.00 w sobotę 31 sierpnia.

7. W środę o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy prowadzonej przez Grupę o. Pio

8. XVI Piesza Pielgrzymka z Sandomierza do Sulisławic wyruszy w sobotę 7 września.
Początek o godz. 7.30 Mszą św.
w Bazylice Katedralnej. Jesteśmy zaproszeni do wspólnego pielgrzymowania.

9. Zbliża się początek roku szkolnego dlatego zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi, aby z czystym sercem rozpocząć naukę.
Codziennie pół godziny przed Mszą św. – zapraszamy.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Bolesław Flis.
Módlmy się w Jego intencji – wieczny odpoczynek racz Mu
dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.