XVIII Niedziela zwykła 04.08.2019

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek święto Przemienienia Pańskiego,
we czwartek św. Dominika,
w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy,

w sobotę święto św. Wawrzyńca – w tym dniu tak jak słyszeliśmy w apelu naszego Ks Biskupa w naszej diecezji zaplanowany jest dzień postu i modlitwy w intencji o nowe powołania do służby Bożej. Z tej racji od godz. 10.00 do 11.00 nasza wspólnota jest zaproszona do kościoła Seminaryjnego św. Michała w Sandomierzu na wspólną modlitwę. Możemy tam pojechać własnymi środkami lub łączyć się w domu o tej godzinie na modlitwie.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Słonecznej numery nieparzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Słonecznej – numery parzyste.

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

4. Dziś o godz. 6.30 Msza św. w Konkatedrze w Stalowej Woli dla tych, którzy wyruszą na pieszą pielgrzymkę ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Z naszej parafii wraz z kapłanami wyruszą Parafianie w grupie bł. Wincentego, będziemy pamiętać o wszystkich w modlitwie na pielgrzymim szlaku.
Zachęcamy do modlitwy i duchowego pielgrzymowania tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo.

5. Bóg zapłać tym, którzy zaangażowali się w ubiegłą niedzielę w akcję zbierania ofiar dla misjonarzy, szczególnie Rycerzom Kolumba za pomoc w rozprowadzaniu artykułów dla kierowców.
Wszystkie ofiary zostały przekazane na konto Miva Polska jako pomoc na zakup pojazdów na terenach misyjnych.

6. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2019/2020. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia.
Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne.
Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zgłoszenia do 20 września 2019 r.

7. Trwa miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

8. Spotkanie wyjeżdżających na Bałkany odbędzie się 14 sierpnia o godz. 18.45. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Dominik Frankiewicz i Łukasz Kozdęba.
Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.