Nowodębianie na Marszu dla Życia i Rodziny

Po raz siódmy z udziałem nowodębian ulicami Sandomierza przeszedł w niedzielne popołudnie 10 czerwca „Marsz dla Życia i Rodziny” pod hasłem „Polska Rodziną Silna”.  W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości marsz  był wyrazem wdzięczności Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę.

Marsz zorganizowało Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie Dekanatu Sandomierskiego im. Sługi Bożego ks. Wincentego Granata i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej. Uczestnicy marszu wzięli najpierw udział we Mszy św. w kościele pw. św. Józefa, której przewodniczył bp Edward Frankowski. Biskup pomocniczy senior podkreślił potrzebę modlitwy w obronie prawa ludzkiego życia oraz sakramentalnego małżeństwa pomiędzy mężczyzną a kobietą, jako podstawowej wspólnoty tworzącej Kościół oraz naród. 

Więcej na stronie internetowej: https://marsz.org/miasto/sandomierz/

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Grzegorza Jęczmyka: