Modlitwa różańcowa w przeddzień 102 rocznicy objawień

W niedzielę, 12 maja, w przeddzień 102 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie wierni z Nowej Dęby i okolic na czele z ks. proboszczem Henrykiem Królem zgromadzili się o godz. 19.00 przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury na wspólnej modlitwie różańcowej.

Pragniemy od maja do października w okolicach 13 dnia każdego miesiąca spotykać się w centrum naszego miasta, aby poprzez modlitwę różańcową wyprosić potrzebne łaski dla nas samych, naszych rodzin, parafii i Ojczyzny. Jest to dla nas również okazja do złożenia świadectwa naszej wiary i przypomnienia innym o mocy modlitwy różańcowej, szczególnie we wspólnocie.

Głównymi intencjami naszej majowej modlitwy były prośby:

  • o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego szczególnie z naszych parafii a nawet z naszych rodzin,
  • o umocnienie w wierze i o siłę dla kapłanów posługujących obecnie w naszych parafiach,
  • o uzdrowienie relacji w naszych rodzinach, a szczególnie za małżeństwa sakramentalne dotknięte kryzysem,
  • o wybór takich kandydatów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą bronić chrześcijańskich korzeni i wartości,
  • za chorych i cierpiących, pod postaciami których często ukrywa się Jezus Chrystus oczekujący pomocy,
  • za nauczycieli, aby swoim postępowaniem dawali dobry przykład uczniom.

 

Odmówienie 15 tajemnic różańcowych zakończone zostało odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i kapłańskim błogosławieństwem.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Księdzu Proboszczowi dziękujemy za przywiezienie figurki Matki Bożej i nagłośnienia oraz przewodniczenie i wygłoszone pokrzepiające słowa o sile modlitwy na różańcu. Pracownikom SOK- u dziękujemy za życzliwość i udostępnienie krzeseł.

Już w czerwcu zapraszamy serdecznie na kolejny publiczny różaniec.

Tekst: Iwona Kupiec.

Zdjęcia: Grzegorz Jęczmyk.