IV Niedziela Wielkanocna-12.05.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
 we wtorek – święto św.

 Macieja Apostoła,
 w czwartek święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski,

 Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Rocznicy I Komunii św. módlmy się aby dzieci te wzrastały w wierze i miłości do Boga i bliźniego.
 Dziś również rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wzrost powołań, niech to będzie stała nasza troska i pamięć, aby nie zabrakło nigdy szafarzy świętych sakramentów i głosicieli Słowa Bożego.

Za tydzień zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Rodziców młodzieży bierzmowanej a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Orkana numery parzyste.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W dniu 18 maja w najbliższą sobotę o godz. 7.00 wyruszamy na pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej przez Leżajsk.
Natomiast w dniach 21-22 czerwca – piątek, sobota po Bożym Ciele do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, po drodze odwiedzimy miejsce objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie będzie nocleg. Cena 200 zł. Zapisy w zakrystii. Proszę o dokonanie wpłaty należności. Wyjazd młodzieży na wycieczkę do północnych Włoch o godz. 8.30 spod kościoła.

5. W naszym kinie do środy o godz. 19.00 jest możliwość obejrzenia filmu pt. „ Największy dar”. Warto pójść, bardzo wartościowy film.

6. Zbliżają się powoli wakacje. Jak każdego roku jest możliwość wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży na turnusy oazowych rekolekcji i wakacji z wartościami.
26 maja w Dzień Matki w Radomyślu nad Sanem kolejny już Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z propozycjami.

7. Od 26 maja do 18 lipca będzie odmawiana w naszej Ojczyźnie Nowenna Pompejańska. Im więcej weźmie nas udział w tym dziele, tym więcej będzie owoców. Przez 54 dni odmawia się 3 części różańca w tej intencji plus krótka modlitwa. Jeśli nie mamy tekstu tej nowenny można znaleźć w internecie albo sobie zabrać ze stolika.

8. Dziś rozpoczynamy modlitwę różańcową na plantach o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Uwierzmy w moc tej modlitwy i w siłę świadectwa, które mamy okazję dać. Jutro 13 dzień maja – zapraszamy do świątyni na nabożeństwo fatimskie z potrójną procesją wokół kościoła.

9. ARiMR przypomina o składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednia dla rolników. Termin mija 15 maja. Szczegóły w gablocie.

10. 9 czerwca będziemy obchodzili uroczyście 20 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. Z tej racji są zaproszeni w sposób szczególny małżonkowie, którzy obchodzą 20-lecie małżeństwa. Będzie specjalny sektor dla tych małżonków i otrzymają jubileuszowe pamiątki. Prosimy zgłosić się w zakrystii.