III Niedziela Wielkanocna-05.05.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w środę św. Stanisława – głównego Patrona Polski i diecezji.

Do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia możemy złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i potrzebujących.

W sobotę o godz. 18.00 w naszej świątyni młodzież klas : ósmej i III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J. E. Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, wcześniej w piątek o 16.30 spowiedź dla nich i ich rodzin. Pamiętajmy w naszych modlitwach, aby ten sakrament ożywił ich wiarę.

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za złożenie ofiary na dar ołtarza, za którą zostały zakupione: ornat biały i welony do trzymania insygni biskupich, które będą służyły w liturgii. Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodzili do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Rocznica Przyjęcia I Komunii świętej. Zapraszamy te dzieci i ich rodziny do spowiedzi w piątek o godz. 16.30.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Rodziców dzieci komunijnych w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Rodziców młodzieży bierzmowanej.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W dniu 18 maja w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej przez Leżajsk cena 40zł. Natomiast w dniach 21-22 czerwca – piątek, sobota po Bożym Ciele do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, po drodze odwiedzimy miejsce objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie będzie nocleg. Cena 200zł.

Zapisy w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję ze względu na rezerwację noclegu.

5. Zapraszamy na spotkania: w poniedziałek po Mszy św. – rodzice kandydatów do bierzmowania a o godz. 19.30 – młodzież.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się na różne sposoby w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Odpustowej ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Bóg zapłać Orkiestrze Dętej za uświetnienie tej Uroczystości przez oprawę muzyczną.

7. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach majowych, które są codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

8. W czwartek 9 maja o godz. 19.00 w Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Ks. Jackiem Beksińskim, który pełni w diecezji funkcję egzorcysty. Zapraszamy wszystkich chętnych.

9. ARiMR zaprasza właścicieli lasów z powiatu tarnobrzeskiego na szkolenie informacyjne dotyczące wsparcia na inwestycje zwiększające odporność ekosystemów leśnych, które odpędzie się w dniu 8 maja o godz. 12.00 w sali obrad Starostwa Powiatowego.

10. 9 czerwca będziemy obchodzili uroczyście 20 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. Z tej racji są zaproszeni w sposób szczególny małżonkowie, którzy obchodzą 20-lecie małżeństwa. Będzie specjalny sektor dla tych małżonków i otrzymają jubileuszowe pamiątki. Prosimy zgłosić się w zakrystii.