II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
•  w poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy,
•  we wtorek Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski przeniesiona z 23 kwietnia,
•  w czwartek św. Atanazego,
•  w piątek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę. Dla nas jest to podwójna Uroczystość – patriotyczna i parafialna ze względu na Odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Przed Mszą św. o godz. 11.45 okolicznościowy koncert Orkiestry Dętej, następnie złożenie kwiatów przy tablicy Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy wszystkich do kościoła dla uczczenia Matki Bożej i wspólnej  modlitwy za Ojczyznę.
W tym dniu można zyskać odpust zupełny czyli darowanie kar doczesnych jeśli spełnimy warunki m.in. stan łaski , dlatego prosimy skorzystać z sakramentu pokuty, codziennie pół godziny przed Mszą św. Pamiętajmy o wywieszeniu w tych dniach flag narodowych i maryjnych.
•  W sobotę św. Floriana – patrona strażaków – pamiętajmy w modlitwach o naszych strażakach.

W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Uroczystość I Komunii św. serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o modlitwę w  intencji dzieci, aby zawsze godnie przyjmowały Jezusa do serca i aby czyniły to często.

Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji Bóg obiecuje coś, czego nie jesteśmy wstanie pojąć, ale On mówi prawdę. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi koronkę do Bożego Miłosierdzia najlepiej o godz. 15.00 i zwróci się z wielką ufnością do Boga otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. Coś takiego dokonuje się tylko w czasie chrztu św., a Bóg dziś pragnie nam tego udzielić.

O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z modlitwą uwielbienia.

Od 28 kwietnia do 5 maja będziemy przeżywać 75 Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji proszę w następną niedzielę złożyć dobrowolne ofiary dla biednych i potrzebujących do skarbony z napisem Tydzień Miłosierdzia.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Orkana numery nieparzyste w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.  

4. W środę  rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach majowych, które będą codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę o 16.30.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek  zachęcamy tych, którzy utracili stan łaski do spowiedzi z racji odpustu i Pierwszego piątku. W I piątek zapraszamy wszystkich na 24- godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, Na stoliku jest lista dla chętnych, którzy pragną godzinę być przed Jezusem. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii po Mszach św.  W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00, chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

6. Dziś w godzinach od 8 do 18 w Szkole Podstawowej odbywają się wybory na Przewodniczącego Osiedla Dęba. Zachęcamy do wzięcia udziału.

7. W dniu 18 maja w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej przez Leżajsk cena 40 zł. Natomiast w dniach 21-22 czerwca –  piątek, sobota po Bożym Ciele do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, po drodze odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej i Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie będzie nocleg. Cena 200zł. Zapisy w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję ze względu na rezerwację noclegu.

Ci, którzy zapisali się na pielgrzymkę na Bałkany proszeni są o dokonanie wpłaty złotówek na drugą ratę.

8. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 16.30.