Honorowa Straż Wielkanocna

Jak każdego roku mieliśmy okazję podziwiać pięknie prezentującą się Honorową Straż Grobu Pańskiego (zwana też Wielkanocną) w skład której wchodzą nasi parafianie. Tradycja tej formacji jest kontynuacją wcześniejszego zaangażowania druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. O historii powstania Honorowej Straży Grobu Pańskiego możemy przeczytać w serwisie internetowym (link poniżej) jednak warto przypomnieć, że w roku 2003 postanowiono wznowić tradycję Straży Wielkanocnej i jej pierwszym Komendantem został ś.p. Tadeusz Górecki. Obecnie funkcję tą pełni Adam Róg.

Na zdjęciu Honorowa Straż Wielkanocna po Mszy Św. Rezurekcyjnej 21.04.2019 r. wspólnie z Księdzem Proboszczem Henrykiem Królem oraz Ks. Robertem Utnikiem – wikarym.

Jednocześnie liczymy na to, że nowi druhowie, którzy zasili szeregi tej formacji będą kontynuować tę piękną tradycję w kolejnych latach. 

W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać !

Więcej o historii Straży możemy przeczytać na stronie internetowej:

kliknij link:  http://straz.nd.pl/

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów Triduum Paschalnego które było uświetnione asystą Honorowej Straży Wielkanocne: