Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019

1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Wielki Piątek prowadzi do Niedzieli Zmartwychwstania. Życzymy wszystkim, aby każdy wielki piątek, jakiekolwiek trudne doświadczenie, które nas spotyka prowadziło do zwycięstwa. Niech zawsze w naszej codzienności towarzyszy nam świadomość, że cierpienie prowadzi do zbawienia. Jezus Zmartwychwstały idzie z nami przez życie tak jak z uczniami i idącymi do Emaus, rozpoznajmy Go w Eucharystii, w sakramencie pokuty, w drugim człowieku szczególnie chorym, biednym i zagubionym. Niech radość promieniująca z pustego grobu wszystkim nam się udziela. Szczęść Boże w świętowaniu tych wielkich tajemnic, których jako ludzie wierzący jesteśmy świadkami.
Jutro Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę. Przez cały tydzień przeżywamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, jest to jedno wielkie święto, dlatego niech to będzie widoczne w naszym życiu przez obecność na Eucharystii.
Od Wielkiego Piątku trwamy również w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego, które od lat jest obchodzone w II Niedzielę Wielkanocną. Jezus obiecuje wielkie łaski w tych dniach a szczególnie w samo święto.

Za tydzień o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do kościoła na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z modlitwą uwielbienia.
W następną niedzielę rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Caritas Polska dziękuję wszystkim, którzy pomagają potrzebującym za pośrednictwem Caritasu. Z tej racji 28 Iv o godz. 20.05 w TVP 2 odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „ Polska pomaga”.

2. Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu Ks. Robertowi, Panu Antoniemu, którzy spędzili wiele czasu w świątyni i włożyli serce, aby pomóc nam lepiej przeżywać głęboką treść tych największych świąt. Dziękuję innym osobom, które pomagały przy dekoracji.
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do właściwego przeżycia liturgii w dni świąteczne : Honorowej Straży Grobu Pańskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie przy Grobie, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, scholi, ministrantom, lektorom, tym, którzy nieśli tuby, chorągwie, obrazy i baldachim. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w czasie Wielkiego Tygodnia w liturgii lub w innych pracach.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Tetmajera w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Orkana numery nieparzyste.
Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na tacę gospodarczą jak również indywidualnie na ogrodzenie i organy. Dziękujemy Bogu i ludziom, dzięki którym zostało dokończone ogrodzenie wokół kościoła.

4. Świąteczna prasa katolicka do nabycia na stoliku.

5. Ze względu na oktawę wielkanocną w piątek nie obowiązuje post.

6. Z poniedziałku wielkanocnego ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na KUL.

7. W dniu 18 maja w sobotę organizujemy pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Pacławskiej przez Leżajsk cena 40zł. Natomiast w dniach 21-22 czerwca – piątek, sobota po Bożym Ciele do Sokółki – miejsca cudu eucharystycznego, po drodze odwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej i Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie będzie nocleg. Cena 200zł. Zapisy w zakrystii. Prosimy o szybką decyzję ze względu na rezerwację noclegu.

8. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:
•  w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,

•  we wtorek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45,
•  w środę po Mszy św. ministranci,
•  we czwartek KSM,
•  w sobotę o godz. 10.00 schola,
•  w Niedzielę następną wspólnota Totus Tuus.

9. 9 czerwca będziemy obchodzili uroczyście 20 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. Z tej racji są zaproszeni w sposób szczególny małżonkowie, którzy obchodzą 20-lecie małżeństwa. Będzie specjalny sektor dla tych małżonków i otrzymają jubileuszowe pamiątki. Prosimy zgłosić się w zakrystii.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty odeszli do wieczności : Stanisława Jęczmyk, Ryszard Pasek i Witold Rydzewski. Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.