Niedziela Palmowa 14.04.2019

1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. To w Nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla człowieka. Trzeba nam czynić refleksję nad naszym życiem i ostatecznym przeznaczeniem. Będzie nam w tym pomagała bardzo uroczysta i zawierająca szczególną treść Liturgia Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień winniśmy przeżywać w stanie łaski, aby zyskać liczne dary, które Bóg dla nas przygotował. Jeśli ktoś z ważnych przyczyn nie był jeszcze u spowiedzi to będziemy w miarę możliwości spowiadać pół godziny przed Mszą św. lub po Mszy św.

Dziś o godz. 18.00 katecheza dla narzeczonych w kościele a na plebanii spotkanie oazy rodzin – serdecznie zapraszamy pary małżeńskie, to od was zależy, czy ta wspólnota zaistnieje.

2. Zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:

 • w środę o 18.30 spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania czyli klasy: III gimnazjum i ósma,
 • wszyscy ministranci – spotkania w środę po Mszy św i od czwartku w Wielkim Tygodniu na godzinę przed liturgią.
 • Ministranci w ciągu Triduum Paschalnego a więc w czwartek, piątek i sobotę – będą adorować Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Bożym Grobie.

Zapraszam również do adoracji poszczególne rejony i wspólnoty składające się na całą parafię.

 • W Wielki Czwartek od 19.30 do 22.00 – czuwanie modlitewne młodzieży, KSM – u, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i wszystkich wspólnot istniejących w parafii.
 • W wielki Piątek od 8.00 do 12.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze
  od 12.00 – do 17.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, ze Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II,
  od 20.00 do 24.00 – czuwanie modlitewne młodzieży, KSM – u, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i wszystkich wspólnot istniejących w parafii.
 • W Wielką Sobotę od 8.00 do 12.00 – mieszkańcy z ul. Kościuszki, z ul. Szkolnej, Żeromskiego, Spółdzielczej, Korczaka, Zielonej, Konopnickiej, Małej, Willowej, Spacerowej, Wczasowej, Kilińskiego, Jana Pawła II
  – od 12.00 do18.00 – mieszkańcy z ul. Ks. Łagockiego, Szpitalnej, Skargi, Piwnej, Sosnowej, Witosa, Zybury, Stawowej, Jagodowej, Wojska Polskiego, Krótkiej, Krętej, Kruczej, Sowiej, Górskiej, Podgórza, Sienkiewicza, Olchowej, Tetmajera, Orkana, Słonecznej, Robotniczej, Cichej, Krótkiej, Bocznej, Kolejowej, Dębowa, Nadole, Zarzecze.
  Jeśli ktoś nie może w tych godzinach może przyjść w innych, ważne, aby być w tych dniach na adoracji.
  W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00. Będziemy dziękować Bogu za ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii. Następnie przeniesienie i Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Ministrantów zapraszamy na wyjazd do Stalowej Woli na Mszę św. Krzyżma do konkatedry na godz. 10.00. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00.

W Wielki Piątek od godz. 8.00 adorujemy Jezusa w Ciemnicy do Liturgii Wielkiego Piątku, która rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 17.30 a następnie Liturgia Słowa, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Jezusa do Grobu, gdzie będziemy czuwać na modlitwie do godz. 24.00. Ofiary złożone w Wielki Piątek będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Dzieci, które mają skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy, aby przyniosły w Wielki piątek i złożyły przy krzyżu.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli od mięsa i 3 posiłki na dzień w tym 2 nie do syta.

W wielką Sobotę adorujemy Jezusa przy Bożym Grobie od godz. 8.00 aż do Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się o godz. 19.00 i złoży się na nią Liturgia Światła, Liturgia Słowa Bożego, Liturgia Chrzcielna i Eucharystia, która już zapowiada Zmartwychwstanie. Przychodzimy ze świecami najlepiej od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
Do południa będzie poświęcenie pokarmów na stół świąteczny w kościele od 9.00 do 12.00 co pół godziny.

W Niedzielę Zmartwychwstania Jezusa o godz. 6.00 – Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Przygotujmy odpowiednio wcześniej do procesji Krzyż, chorągwie, obrazy i baldachim. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Wojska Polskiego w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul.Tetmajera numery nieparzyste. Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na cele dekoracyjne różom różańcowym i innym osobom, które wspomogły.

4. Prasa katolicka świąteczna do nabycia na stoliku. Jest tam również wyłożona Księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy osoby, które adoptowały dziecko w tym roku, aby się wpisały. Każdego roku będzie taka możliwość. Dajemy w ten sposób świadectwo naszej wiary.

5. Proszę zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie byli u spowiedzi i u Komunii św., będziemy odwiedzać w środę od godz. 9.00.

6. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego.
Pragnę – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego. A Ja te wszystkie dusze wprowadzę w dom Ojca Mojego (…). W każdym dniu prosić będziesz Ojca Mojego przez gorzką mękę Moją o łaski dla tych dusz. W każdym dniu najlepiej o godz. 15.00 odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przypisane do danego dnia.

7. Dziękujemy osobom ze wspólnoty Totus Tuus za zakupienie pojemnika na wodę egzorcyzmowaną. Będzie on przy chrzcielnicy i zawsze będzie można zabrać do domu wodę i korzystać z łaski, które Bóg pragnie udzielać posługując się wodą egzorcyzmowaną.

8. Film „ Miłość i Miłosierdzie” w naszym kinie od 12 kwietnia o godz. 15.00 i o 20.00, natomiast sztuka pt. „ Mój Chrystus Połamany” w wykonaniu teatru „ Pora na seniora” dziś o godz. 17.00 w kościele Podwyższenia Krzyża i jutro o godz. 18.30 w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów i wykonawców – szczegóły na plakatach w gablocie.