V Niedziela Wielkiego Postu 07.04.2019

1. Dziś rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla wszystkich a od jutra dla dzieci i młodzieży. Prowadzi je Ks. Sławomir Płusa – egzorcysta z diecezji radomskiej.

Pamiętajmy o modlitwie, aby jak najwięcej osób skorzystało z daru rekolekcji. Msze św. w czasie rekolekcji będą o godz. 8.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz. 7,00, intencje wcześniej zapisane będą odprawione o godz. 8.00.

Plan rekolekcji możemy przeczytać w kalendarzach tegorocznych, wywieszony jest w gablocie a także na stronie internetowej.

Spowiedź wielkopostna odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

W następną niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

Dziś kolejna katecheza dla narzeczonych w kościele o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zybury, Stawowej i Jagodowej. w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Wojska Polskiego. Bardzo dziękujemy osobom, które pracowały przy nowym ogrodzeniu w poniedziałek, tym, którzy dbają o kwiaty przy kościele i wykonują inne prace dla dobra parafii.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Młodzież z KSM-u rozprowadza palmy za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na potrzeby tej wspólnoty.

Do skarbony można złożyć ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

• w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • w czwartek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45,
  • w środę po Mszy św. ministranci,
  • we czwartek KSM
  • w sobotę o godz. 10.00 schola.

5. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 27 kwietnia – zapisy w zakrystii.

W dniach 24- 26 maja odbędą się rekolekcje dla małżeństw. Szczegóły na plakacie w gablocie lub w zakrystii.

6. W piątek 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00 wyruszymy ulicami naszej parafii na Drogę Krzyżową.

Trasa będzie przebiegać ulicami:

• Piotra Skargi,
  • Sienkiewicza,
  • Tetmajera,
  • Jagodową,
  • Wojska Polskiego,
  • Kolejową,
  • Cichą,
  • Słoneczną,
  • Sienkiewicza,
  • Piotra Skargi i powrót do kościoła.

Osoby, które pragną czytać rozważania lub chcą w inny sposób pomóc np. niesienie tub prosimy zgłosić się w zakrystii. Prosimy braci strażaków o pomoc w zabezpieczeniu trasy.

W tym samym dniu z Majdanu Królewskiego do Cmolasu wyruszy Ekstremalna Droga krzyżowa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w Majdanie a zakończy się w Cmolasie ok. godz. 4.00 rano.

7. Film „ Miłość i Miłosierdzie” w naszym kinie od 12 kwietnia o godz. 15.00, natomiast sztuka pt. „ Mój Chrystus Połamany” w wykonaniu teatru „ Pora na seniora” 14. 04 o godz. 17.00 w kościele Podwyższenia Krzyża i 15. 04. o godz. 18.30 w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów i wykonawców – szczegóły na plakatach w gablocie.