IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03 2019

1. W okresie Wielkiego Postu
-w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
-w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.
Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków. Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywają się katechezy dla narzeczonych w kościele o godz. 18.00.

Dziś kolejna katecheza dla narzeczonych w kościele o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sosnowej i Witosa w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul.Zybury, Stawowej i Jagodowej.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Nowe numery „Dobrych Nowin”. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne, pomagamy w ten sposób osobom biednym. Młodzież z KSM-u przygotowuje palmy, będą rozprowadzane w następną niedzielę. Do skarbony można złożyć dobrowolne ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • we wtorek i piątek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 – szczegóły są na banerze i plakatach w gablocie,
  • w środę po Mszy św. ministranci i spotkanie rodziców
    młodzieży z klas ósmych i III gimnazjum,
  • we czwartek KSM,
  • w sobotę o godz. 10.00 schola.

Dziś spotkanie Grupy Totus Tuus.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.
W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 w I czwartek i w I piątek, zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. Natomiast w I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

6. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 27 kwietnia – zapisy w zakrystii. W dniach 24- 26 maja odbędą się rekolekcje dla małżeństw. Szczegóły na plakacie w gablocie lub w zakrystii.

7. W dniu 12 kwietnia wyruszymy ulicami naszej parafii na Drogę Krzyżową. Osoby, które pragną czytać rozważania lub chcą w inny sposób pomóc np. niesienie tub prosimy zgłosić się w zakrystii. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje, pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Rekolekcjoniście prosząc o potrzebne łaski i za wszystkich Parafian, aby wzięli udział. Program jest już w naszych domach w tegorocznych kalendarzach a także wywieszony jest w gablocie i na stronie parafialnej.