III Niedziela Wielkiego Postu 24.03 2019

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
jutro – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – zapraszamy do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego. Na stoliku są modlitwy, które należy codziennie odmówić i jeden dziesiątek różańca. Ufamy, że przez te modlitwy uratujemy dziecko, którego życie jest zagrożone w łonie matki.
W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,

w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.
Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywają się katechezy dla narzeczonych w kościele o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Piotra Skargi i Piwnej w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Sosnowej i Witosa.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Od dziś można kupić baranka wielkanocnego, pomagamy w ten sposób osobom biednym. Młodzież z KSM-u przygotowuje palmy, będą rozprowadzane za dobrowolną ofiarę w piątą niedzielę Wielkiego Postu. 

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich i po Mszy św. I spotkanie dzeci klasy Trzecich w ramach przygotowań do I Komuni świętej,
  • we wtorek i piątek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 – szczegóły są na banerze i plakatach w gablocie,
  • w środę o godz. 17.30 nabożeństwo do św. o. Pio a po Mszy św. ministranci,
  • we czwartek KSM po Mszy św. a adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ o 17.00 przez 40 min. a następnie w ciszy adoracja w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania.
  • w sobotę o godz. 10.00 schola.

Za tydzień spotkanie Grupy Totus Tuus.

5. W dniach od 29 do 31 marca odbędą się diecezjalne rekolekcje ze św. o. Pio w Zawichoście, szczegóły są zamieszczone w gablocie i u Pani Ireny Włodyka.

6. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pielgrzymką na Bałkany w dniu 19 sierpnia spróbujemy skompletować drugi autokar. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Ks. Markiem do końca marca.

7. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza niepracującą młodzież w wieku od 18 do 24 lat do udziału w projekcie, w ramach którego można odbyć kurs zawodowy z uprawnieniami, 3-miesięczny staż ze stypendium stażowym oraz zajęcia z kreowania wizerunku. Udział jest bezpłatny. Dokładne informacje nr telefonu 15 822 75 54.

8. W dniu 12 kwietnia wyruszymy ulicami naszej parafii na Drogę Krzyżową. Tym razem trasa będzie przebiegać ulicami: Piotra Skargi, Sienkiewicza, Tetmajera, Jagodową, Wojska Polskiego, Kolejową, Cichą, Słoneczną, Sienkiewicza, Piotra Skargi i powrót do kościoła. Osoby, które pragną czytać rozważania lub chcą w inny sposób pomóc np. niesienie tub prosimy zgłosić się w zakrystii. Zbliżają się rekolekcje pamiętajmy w modlitwie prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich Parafian, aby wzięli udział. Program jest już w naszych domach w tegorocznych kalendarzach.

9. Apel Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych. Można odczytać w gablocie.