II Niedziela Wielkiego Postu 17.03 2019

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
we wtorek uroczystość św Józefa.
W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,

w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.
Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.
Dziś zbiórka do skarbony na Afrykę jako pomoc dla misjonarzy.
W każdą niedzielę Wielkiego Postu odbywają się katechezy dla narzeczonych w kościele o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szpitalnej w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Piotra Skargi i Piwnej.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. 

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • we wtorek i piątek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 – szczegóły są na banerze i plakatach w gablocie,
  • w środę  po Mszy św. ministranci,
  • we czwartek KSM po Mszy św. oraz spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania od klasy 6 do III gimnazjum, adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ o 17.00 przez 40 min. a następnie w ciszy adoracja w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania,
  • w sobotę o godz. 10.00 schola.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 kolejny wieczór uwielbienia. Zapraszamy wszystkich chętnych serdecznie do wspólnego uwielbiania Boga za wszystko, co nam uczynił.

5. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kół Różańcowych naszej diecezji odbędzie się 23 marca 2019 r. w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.

6. W dniach od 29 do 31 marca odbędą się diecezjalne rekolekcje ze św. o. Pio w Zawichoście, szczegóły są zamieszczone w gablocie i u Pani Ireny Włodyka.

7. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pielgrzymką na Bałkany w dniu 19 sierpnia spróbujemy skompletować drugi autokar. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Ks. Markiem do końca marca.

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i zostały podjęte następujące decyzje:

  1. w najbliższym czasie rozpoczną się prace przy ogrodzeniu kościoła od strony dzwonnicy, dziękuję wszystkim, którzy już włożyli wiele wysiłku przy rozebraniu murku i w innych pracach, które należało wykonać m.in. porządkujemy plac przy domu katechetycznym. Cena wykonania ogrodzenia ok. 30 tysięcy.
  2. zapadła decyzja, aby obecne organy rozebrać i przekazać w rozliczeniu Panu, który będzie montował organy sprowadzone z Anglii. Koszt wyniesie ok. 200 tysięcy.
  3. i trzecia poważna inwestycja, którą należy wykonać w najbliższym czasie to ocieplenie kościoła od zewnątrz. Raport z badania kamerą termowizyjną wykazał wiele miejsc, gdzie nie ma szczelności m.in. drzwi, cokół w obrębie całego kościoła i wiele innych miejsc. Wyniki tych badań są do wglądu wszystkich Parafian, zapraszam do kancelarii , gdzie będzie możliwość zobaczenia wyników tych badań. Koszt tych prac wyniesie w przybliżeniu 300 tysięcy.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy składają ofiary na tacę i indywidualnie . Dzięki temu już wiele zrobiliśmy i dalej będziemy kontynuowali prace, które są konieczne dla dobra całej wspólnoty parafialnej.

9. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zaprasza niepracującą młodzież w wieku od 18 do 24 lat do udziału w projekcie, w ramach którego można odbyć kurs zawodowy z uprawnieniami, 3-miesięczny staż ze stypendium stażowym oraz zajęcia z kreowania wizerunku. Udział jest bezpłatny. Dokładne informacje nr telefonu 15 822 75 54.