I Niedziela Wielkiego Postu 10.03 2019

1. W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00, w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30.
Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.
Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.
W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Afrykę.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kilińskiego od nr 19 do końca w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szpitalnej.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.  

4. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich i po Mszy św. schola,
  • we wtorek i piątek katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.45 – szczegóły są na banerze i plakatach w gablocie,
  • w środę po Mszy św. ministranci,
  • we czwartek KSM po Mszy św. a adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ o 17.00 przez 40 min. a następnie w ciszy adoracja w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania,

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam Parafian na spotkanie w sprawie m.in. rozstrzygnięcia co dalej z zakupionymi organami. Będzie Pan Organomistrz, który przedstawi argumenty za i przeciw i na podstawie tego dokonamy wyboru dla dobra całej naszej wspólnoty.

5. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kół Różańcowych naszej diecezji odbędzie się 23 marca 2019r w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.

6. W dniach od 29 do 31 marca odbędą się diecezjalne rekolekcje ze św. o. Pio w Zawichoście, szczegóły są zamieszczone w gablocie i u Pani Ireny Włodyka.

7. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem pielgrzymką na Bałkany w dniu 19 sierpnia spróbujemy skompletować drugi autokar. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Ks. Markiem.

8. Dziś o godzinie 18.00 w kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.