Panama w Stalowej Woli z udziałem ministrantów

26 stycznia przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii wzięli udział w diecezjalnym czuwaniu w łączności z papieżem Franciszkiem i młodymi zgromadzonymi na ŚDM w Panamie.

Młodzież Diecezji Sandomierskiej wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i duszpasterzami połączyła się podczas modlitewnego spotkania z uczestnikami  Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Stalowowolski kościół pw. Opatrzności Bożej zapełnił się przedstawicielami wielu parafii. – Niestety nie mogłam jechać do Panamy, ale cieszę się, że właśnie poprzez to czuwanie możemy być duchowo razem z naszymi przyjaciółmi, którzy pojechali na spotkanie młodych. Oglądałam pierwsze spotkanie papieża Franciszka z młodymi i bardzo poruszyły mnie jego słowa. Dziś we wspólnej modlitwie chcę polecać moich bliskich zmagających się z różnymi problemami – mówiła Agnieszka z Gorzyc.

Wspólne czuwanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza.

“W zamierzeniu św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Młodzieży miał odnowić przyjaźń młodych z Chrystusem i między sobą. Taki jest również cel naszego dzisiejszego spotkania, będącego jakby przedłużeniem zgromadzenia w Panamie. Łączy nas jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest i ten sam Duch – powiedział biskup rozpoczynając liturgię.”

Więcej o wydarzeniu oraz materiał filmowy możemy obejrzeć na oficjalnej stronie Diecezji Sandomierskiej klikając obrazek poniżej.

Udział naszych ministrantów był możliwy dzięki Księdzu Robertowi. 

Panama w Stalowej Woli – Pomost serc i ducha

Foto: oficjalna strona DS