Orszak Trzech Króli 2019

6 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” ulicami Nowej Dęby przeszedł  Orszak Trzech Króli. Z naszej parafii wyruszył Orszak Zielony Azjatycki. Po krótkim marszu przy Pomniku Krzyżu na Osiedlu Północ została odprawiona modlitwa po czym orszak ruszył w dalszą drogę zmierzając na plac przy Samorządowym Domu Kultury. Z kolei z Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszyły dwa orszaki: Niebieski oraz Czerwony.   

W poszczególnych orszakach udział wzięli w bardzo dużej liczbie parafianie z obydwu parafii za co składamy serdeczne Bóg zapłać, gdyż jest to oznaka i deklaracja przywiązania do wartości chrześcijańskich.

Motywem przewodnik tegorocznego Orszaku Trzech Króli jest zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc. 

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!” / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa pana Grzegorza Jęczmyka oraz W.B.

Galeria fotografii W.B.

——————————————————————————————————————————————————-

Galeria fotografii G. Jęczmyk