II Niedziela po Bożym Narodzeniu 06.01.2019

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2019 r.

1. Za tydzień Niedziela Chrztu pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Dziś osoby z grupy o. Pio będą rozprowadzały kadzidełko i kredę. Ofiary złożone będą przeznaczone dla ubogich.

Po Mszy św. o godz. 12.00 po raz piąty w naszym mieście, przejdzie ulicami Orszak Trzech Króli. Wyruszą dwa orszaki z obydwu nowodębskich kościołów:  z kościoła MBKP – orszak azjatycki – zielony i z kościoła Podwyższenia Krzyża – orszak afrykański – niebieski i europejski – czerwony.

Orszaki skierują się na plac przed SOK, gdzie zostaną przedstawione sceny orszakowe. Będzie możliwość w wyznaczonym miejscu w Domu Kultury złożyć dary dla ubogich w postaci środków chemicznych. Wszystko zakończy się wspólnym ogniskiem przygotowanym przez organizatorów, na które zapraszamy szczególnie dzieci.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 3 z I klatki w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 3 z II klatki.

3. 12 stycznia w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo do św. o. Pio a po Mszy św. spotkanie opłatkowe Grupy św. o. Pio.

4. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

poniedziałek od 16.00:

1 kapłan – ul. Konopnicka, Zielona ; 2 kapłan – Szpitalna, Piotra Skargi; 3 kapłan – Kościuszki 10

wtorek od 16.00:

Kościuszki 12,13 – 1 kapłan od I klatki Kościuszki 12, 2 kapłan od ostatniej klatki Kościuszki 12 i później Kościuszki 13, 3 kapłan Kościuszki 1A.

środa od 16.00 :

Kościuszki 1 – 1 kapłan od I klatki, 2 kapłan od ostatniej klatki, 3 kapłan Kościuszki 11.

czwartek od 16.00 :

1 kapłan – Kościuszki 4, 2 kapłan – ul. Cicha, Krótka, Boczna, Robotnicza, Kilińskiego od końca szeregówki, 3 kapłan –  Kilińskiego od 1

piątek od 16.00

1 kapłan –  Kościuszki 9, 2 kapłan – Kościuszki 5, 3 kapłan  – ul. Słoneczna

sobota  od 9.00 :

1 kapłan –  Kościuszki 110 i I klatka 108 od punktu PGE, 2 Kapłan –  Kościuszki 108 i 3 kapłan –  Kościuszki 106.

5. Spotkania opłatkowe po Mszy św. o godz. 17.00 : dziś dla Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Koła Przyjaciół WSD. W następną niedzielę dla Parafialnej Rady duszpasterskiej.

6. Dziś o godz. 16.00 Nabożeństwo Różańcowe dla Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

7. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się w naszej świątyni jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Nowej Dębie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli zmarli :

• Anna Świeca,
  • Janina Czekaj
  • Władysława Flis.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków. Amen.