PODSUMOWANIE 2018 ROKU

4. Chorzy – co miesiąc – 22, na święta – 11 osób
5. I Komunia św. – 48 dzieci
6. Bierzmowanych – 28 osób
7. Przy okazji kończącego się roku składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim moim współpracownikom :

• Ks. Prałatowi,
  • Ks. Markowi
  • Ks. Robertowi,
  • Panu Antoniemu i
  • Panu Tomaszowi.

W sposób szczególny dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy rozumieją co to znaczy troszczyć się o potrzeby parafii, w której żyjemy. Dziękuję za współpracę i życzliwość wielu Parafian, którzy bezinteresownie pomagają w różnych sprawach wykorzystując swoje talenty i umiejętności dla dobra całej naszej wspólnoty.

Bóg zapłać tym, którzy składają ofiary na tacę i indywidualnie, dzięki temu parafia funkcjonuje prawidłowo i mogą być wykonywane różne prace potrzebne naszej wspólnocie.

Dziękuję tym, którzy należą do wspólnot parafialnych i proszę innych do zaangażowania się na różnych płaszczyznach życia parafialnego.

Dziękuję tym, którzy przez cały rok sprzątali i dekorowali świątynię, pracowali przy kościele, zbierali składkę i w inny sposób włączali się w życie parafii.

Dziękuję Parafianom, którzy wspomagają wspólnotę parafialną dobrami duchowymi i materialnymi biorąc w ten sposób odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie parafii. Liczę na dalszą współpracę i wzięcie odpowiedzialności za naszą wspólnotę.

Mam świadomość, że ważniejsze są sprawy duszpasterskie, aby parafia żyła i się rozwijała, dlatego będziemy kontynuować działania zmierzające do rozwoju duchowego naszej wspólnoty poprzez małe wspólnoty takie jak:

• Liturgiczna Służba Ołtarza,
  • Schola,
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
  • Ruch Rodzin Nazaretańskich,
  • Grupa Modlitewna o. Pio,
  • Rycerstwo Niepokalanej,
  • Wspólnota Intronizacyjna NSJ,
  • Wspólnota Totus Tuus,
  • Rycerze Kolumba,
  • Wspólnota Krwi Chrystusa,
  • Róże różańcowe,
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja i WSD,
  • Caritas,
  • Neokatechumenat,
  • Parafialna Rada Duszpasterska,
  • Biblioteka Parafialna,
  • spotkania z rodzicami dzieci klas III i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, katechezy dla narzeczonych, rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone, katechezy dla dorosłych.

Dołóżmy starań, aby bardziej zaangażować się w te wspólnoty, a na pewno parafia będzie żywa i jednocześnie wpłynie to pozytywnie na jakość naszego życia.

8. W tym roku zostały wykonane prace :

• remont plebani;
  • wymiana oświetlenia w kościele;
  • doprowadzenie wody i gazu do kościoła;
  • zainstalowanie ogrzewania gazowego w kościele;
  • wymiana bram garażowych.

9. Zamierzenia na nowy rok :

• dokończenie ogrodzenia obok dzwonnicy;
  • zrobienie ubikacji w piwnicach kościoła;
  • rozstrzygnięcie sprawy związanej z zakupionymi organami i rozpoczęcie prac lub remont obecnych organów.

Z pomocą Pana Boga i wiernych naszej parafii jest możliwe, że te zamierzenia zrealizujemy !