NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

W niedzielę Rodziny Świętej w Trześni odbyło się spotkanie rodzin i małżeństw w którym uczestniczyli między innymi członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej, Domowego Kościoła, Rycerzy Kolumba w tym Rycerzy oraz parafian z Nowej Dęby.

Mszę Świętą sprawował bp Krzysztof Nitkiewicz podczas której wygłosił homilię w której mówił “…o rzeczywistym i symbolicznym wymiarze pielgrzymki Świętej Rodziny do Jerozolimy. Czerpiąc z niej inspirację, każda rodzina powinna być miejscem inicjacji religijnej i społecznej dzieci oraz ich harmonijnego dojrzewania w atmosferze miłości, aby w pewnym momencie mogły rozpocząć samodzielne życie. Jednak i wtedy wskazane jest, żeby dziadkowie, rodzice i najmłodsze pokolenie pozostawali ze sobą w bliskich relacjach”. Więcej na stronie internetowej link: https://diecezjasandomierska.pl/jestescie-w-centrum-troski-kosciola/

Po Mszy Św. uczestnicy przeszli do miejscowej szkoły na dalszą część spotkania rodzin.

Jednocześnie w naszej parafii Mszę Św. uświetniła śpiewem kolęd i piękną muzyką Kapela z Huty Komorowskiej w której również występują nasi parafianie.

Wszystkim składamy Bóg zapłać za udział w tych uroczystościach. 

Foto: Grzegorz Jęczmyk, W.B.

Strona internetowa Diecezji Sandomierskiej.