XV Niedziela zwykła 14.07.2019

jutro św.
Bonawentury,
we wtorek NMP z Góry Karmel.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Ks. Łagockiego numery od 41 do 79 a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od numeru 81 do końca.

3. Do rozpoczęcia Misji świętych będziemy odmawiać różaniec:
w każdą
niedzielę o godz. 16.00,
w każdy czwartek o godz. 17.00 adoracja
Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ,
w I czwartek w czasie adoracji 24 godzinnej.
Zachęcamy do
wspólnej modlitwy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie organizuje akcję zbiórki krwi 17 lipca w środę w godz. 9.00 do 12.00 na placu przed budunkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy.
Należy się skontaktować
wcześniej pod nr telefonu 15 846 34 94 lub 15 846 34 93 do 15 lipca. Szczegóły w gablocie.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVI Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Oblubienico Ducha Świętego – módl się za nami”.
Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary.
Zapisy odbędą się w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 28 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać tutaj ze strony http://www.pielgrzymka.stalowa-wola.pl/
lub w zakrystii. Należy dokonać wpłaty 100 zł, druga osoba z rodziny 70 zł, trzecia 50 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.
Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

7. Jutro o godz. 19.00 przed Dom Kultury zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

8. W niedzielę 28 lipca odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej, a także do grobu bł. Ks Jerzego i do świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie.
Odjazd autokaru o
godz. 3.00 z parkingu obok Domu Kultury w Nowej Dębie.
Zapisy u Pana
Józefa Bugno. Tel. 15 846 32 26

9. Od 21- 28 lipca będziemy obchodzić XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
W niedzielę 28 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy, będzie można nabyć pewne gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

10. Zapowiedzi przedślubne: Grądzki Artur i Marek Dagmara z Parafii tutejszej, Rzepka Tomasz i Wdowiak Natalia z Parafii tutejszej, Rząsa Dawid z Parafii tutejszej i Serafin Sylwia z Parafii Spie – zap. II.
Kto znałby
przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Roman Jaskot.
Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.